2024.június 14-én, pénteken, iskolánkban Sportnapot tartottunk.

A rendezvényt Schmidt Zsolt, a testnevelés munkaközösség vezetője nyitotta meg, majd a PLIÉ SE parkos tornászai igen színvonalas bemutatóját láthattuk, melynek nagy sikere volt. Edzőjük, Fuchs Hanna bemelegítő gimnasztikája után az alsós tanulók különböző állomásokon, más-más jellegű mozgásformát vagy szellemi sportot próbálhattak ki, mint teke, falmászás, hulahopp karikázás, gólyalábazás, malom. Aszfaltrajzolásra is volt lehetőség, a tenger, a nyár volt a téma. 10 órától az összes alsós lány a Sportcsarnokba ment, ahol az MTE Kézilabda szakosztály edzői, kézilabdázói egy nagyon szervezett, játékos óra keretében ismertették meg (és sok esetben szerettették meg) a sportág szépségét. Eközben az alsós fiúk, az iskola belső udvarában, az MTE Labdarúgó szakosztály tagjaitól kaptak hasonló ízelítőt fociból. Volt még idő íjászatra is, és az Evezős szakosztály által kihozott ergométerek kipróbálására is.
A megnyitó után a Testnevelés munkaközösség vezetésével Dérné Juránovics Tünde emléktábláját és az emlékére ültetett fát is felavattuk. Ezt követően a tanár-diák mérkőzések labdarúgás és röplabda sportágában is látványos mérkőzéseket hoztak. Mindenki szurkolhatott a résztvevő csapatoknak.
A nap zárásaként hagyományainkhoz híven díjakat is átadtunk.
Az év legeredményesebb osztálya, Balogh Valéria osztálya, a 8.c lett. Idén ők kerülnek be a „Lila könyvbe”.
A tanév során legeredményesebben ügyelő osztály, Kovács Gergely osztálya, a 6.c lett. Jutalmuk egy finom csokoládé torta volt.
A Véradó Állomás áltat meghirdetett véradáson a legeredményesebbnek bizonyuló osztályként magasan Kocsisné Petre Zsuzsanna 1.c osztálya szerepelt. Ők két családi pizzát nyertek.
A futball osztálybajnokság győztesei 1-1 focilabdával gazdagodtak: 1.c, 4.a, 6.c és a 8.a. Az eredményhirdetés jó hangulatáért Boda Dániel dobjátéka volt felelős. (felkészítő: Madarász Iván)
Gyorsan eltelt a délelőtt, mindannyian nagyon jól éreztük magunkat.
Köszönet Fuchs Hannának, Dér Zalánnak és segítőjének, az ergométeres csapatnak, MTE Kézilabda szakosztálynak, az iskolában dolgozó minden pedagógusnak és technikai munkatársnak! Végül, de nem utolsó sorban nagyon nagy hálával tartozunk a Szülői Munkaközösség tagjainak, aki a kora hajnali óráktól folyamatosan készítették számunk a finom palacsintákat!

Szeptember 2024