990-ben lettünk partneriskolák a németországi Bensheim Geschwister Scholl iskolájával és azóta minden év szeptemberében egy hetet töltöttek el a magyar diákok német családoknál és májusban szintén egy hetet a német diákok a mi diákjainknál.

A pandémia ideje alatt 4 évig szüneteltettük a kapcsolatot, de az idei tanévben újra beindult, egy kicsit másként: A kiutazásra és a fogadásra is tavasszal kerül sor és busz helyett repülővel mentünk, ami szintén nagy élmény volt a gyerekek számára. 15 tanuló és 2 kísérőtanár, Zsolti bácsi, az osztályfőnök és Judit néni, a német tanár, alkották a csoportot Köszönet az anyagi támogatásért a Pécsi Egyházmegyének és a többi szponzorunknak!
Az utazás elsődleges célja a nyelvgyakorlás volt, ezt segítette az, hogy diákjaink családoknál laktak és állandóan együtt voltak a német gyerekekkel. A programokat a hét folyamán a német tanárok, hétvégén pedig a családok szervezték számunkra. Pl.: Rendhagyó kémia órát tartottak nekünk, ahol kísérletezhetett minden tanuló, beülhettünk tanórákra, megtekintettük a lorsch-i kolostor maradványait és barkácsoltunk is nyakéket illetve egy társasjátékot rejtő zsákocskát, aztán megmásztuk a több kilóméter hosszú szikla tenger szikláit. Ezen kívül fogadott bennünket Bensheim polgármester asszonya és kis emléktárgyakat kaptunk ajándékba a várostól és az iskolától is. Az egy hét nagyon hamar eltelt, sokan még maradtak volna egy kicsit, mert nagyon jól érezték magukat. Mindenki élményekben gazdagon tért haza.
Hamarosan folytatódik a cserekapcsolat a német gyerekek fogadásával.
Cikk: Vöő Judit
Fotó: Schmidt Zsolt, Vöő Judit