Április 22-én az alsó tagozaton egészségnevelési, a felső tagozaton Föld napi projektnapot tartottunk.

Április 22-én az alsó tagozaton egészségnevelési napot tartottunk. A gyerekek színes programok keretében ismerkedtek a testi-lelki egészség megőrzésének fontosságával. Minden évfolyamon volt vendégünk: Szaksz Lászlóné és Ravaszné Jackl Krisztina az elsősöknél, Kropp Ádám a másodikosoknál, Hellebrandt Tímea a harmadikosoknál, dr Vértes Judit a negyedikeseknél. Szó volt egészséges napirendről, lelki egészségről, Bars kezelésről, újraélesztésről. Az előadások után egészséges ételeket készítettünk, barkácsoltunk. Végezetül egy kis mozgással zártuk a délelőttöt.
A programokat összeállította Vértes Nóra és Hortobágyi Judit.

Április 22-e a Föld napja. Tanulóink –e jeles alkalomból egész napos programsorozaton vettek részt. A reggeli áhítaton hitoktatónk, Iváncsits Tamás megnyitója után a felső tagozatosokra különböző kreatív feladatok vártak. Az újrahasznosítás jegyében készült wc papír gurigából békás tolltartó és erdő, teafilterekből állatos kép, plakát, pet palackból növények számára hattyúkert.
Ezután az osztályok szemetet szedtek az udvaron osztálykörleteikben, majd Berényi Imre tűzoltóhadnagy előadását hallgatták meg a gyerekek katasztrófákról, a törökországi földrengésnél nyújtott segítségadásról. A játék sem maradt el, memóriabajnokságon és a Maradj talpon vetélkedőn mérhették össze tudásukat diákjaink. A nap végén palántázásra volt lehetőség, zöldség-és gyümölcspalántákat, virágmagokat ültettek el a gyerekek, amelyeket haza is vihettek. Köszönjük a sok-sok növényfelajánlást!
A felső tagozatosok programját összeállította és koordinálta: Tompityné Havasi Judit.

Május 2024