Az előző évekhez hasonlóan a hetedik osztályosok rendhagyó módon kezdték el a tanévet.

Egy hetet töltöttek szeptember első hetében erdei iskolában a bédai Lábasházban. Természetesen tanultak is, de nem iskolai padokban, hanem a természetben. A Lábasház a Duna – Dráva Nemzeti Park területén, Külső – Bédában, közvetlenül a Duna parton az ártéri erdő területén található. A változatos programkínálat sok izgalmat tartogatott gyermeknek és pedagógusnak egyaránt. Az erdőben, vízparton, réten tett túrák során, melyet a Duna – Dráva Nemzeti Park természetvédelmi őrei vezettek, a tanulók közelebb kerülhettek a természethez, növényeket és állatokat figyelhettek meg természetes környezetükben. A gyerekek körében a legnagyobb tetszésnek a dunai kenutúra örvendett. Természetesen a gazdag programok mellett jutott idő a kézműves foglalkozásokra, a személyes beszélgetésekre és az ismerkedésre is.
A kézműves foglalkozások (nemezelés, batikolás, fafaragás, papírmadárka, gyöngyfűzés, valamint dekorgumiból hűtőmágnes készítése, pirográfozás) változatossága által mindenki megtalálhatta a saját személyiségéhez illőt.
Az utolsó estén a tábortűz melletti közös éneklés méltó zárása volt a tábornak. Az átélt élmények összekovácsolták a táborozókat, akik –bízunk benne- szívesen fognak visszaemlékezni az együtt töltött napokra.

Hálásan köszönjük az alábbi támogatóinktól kapott segítséget: Pécsi Egyházmegye, Tesco Áruház, DDNP Béda-Karapancsa tájegységének természetvédelmi őrei, Sztellik Endre, Pfaffné Venczler Ivett, Bíróné Kubatov Mónika, Mohácsi Nemzeti Emlékhely dolgozói. Külön köszönet Fehér Juditnak és Mikolásné Szidonya Ágnesnek a finom vacsorákért és nem utolsó sorban a szülőknek, akik bármilyen formában segítettek.

Május 2024