2023. április 24-én ismét megtartottuk iskolánkban a fenntarthatóság jegyében egészségnevelési napunkat.

Az alsó tagozatosok az előzetes beszélgetések után minden évfolyamon más és más programokon vehettek részt. Az első órában érdekes előadásokat hallgathattak meg Szaksz Lászlóné, Ravaszné Jäckl Krisztina, Hellebrandt Tímea, és Kropp Ádám közreműködésével. A második órában egészséges ételekkel ismerkedhettek a gyerekek: kóstoltak gyümölcs smootiet, gyümölcssalátát, avokádó krémet. A kézműves foglalkozásokon a legkisebbek alma és körte formájú hűtő mágnest, a másodikosok méhecskét készítettek kartonból, a harmadikosok krumplinyomdával alkottak, a negyedik osztályosok pedig pénztárcát készítettek az előzetesen összegyűjtött üdítőitalos dobozokból. A programot Linder Ildikó zárta: remek hangulatban, jól megmozgatta a gyerekeket zenére. A felső tagozaton hasonlóan érdekes és aktuális programokkal készültünk. Köszönjük szépen az előadóknak, hogy színesebbé tették számunkra ezt a napot! Kraftné Becker Beatrix dietetikus az egészséges táplálkozásról, Kucsa Tibor rendőrfőhadnagy az internet veszélyeiről tartott interaktív előadást. Dallos Éva sportedző és tanítványai jóvoltából önvédelmi tréninget, Vikár-Titz Levente mentőtiszttől elsősegélynyújtási technikákat, Nagy Beáta kozmetikustól pedig szépségápolási tippeket kaptak diákjaink.

Május 2024