Iskolánk lelki életében mindig kiemelt esemény az adventi lelkigyakorlat, melyre idén ezen a negyedik adventi hétvégén, pénteken és szombaton került sor.

A program vendége, lelkivezetője Kutas Attila bólyi plébános volt. Péntek délelőtt iskolánk tornatermében gyűltek össze diákjaink, ahol Attila atya élsportoló vendégeivel együtt tartott előadást, tanúságtételt. Délután a pedagógusok és a technikai dolgozók a Zárda templomban vettek részt elmélkedésen, szentségimádáson, kiscsoportos beszélgetésen, végül szentmisén. A szombati napon a Közösségi házban, szintén Kutas Attila atya vezetésével, aktív hitoktatói közreműködéssel városunk harmadik, negyedik és nyolcadik osztályos tanulói gyűltek össze, azok a gyerekek, akik szentségfelvételre készülnek. A vidám hangulatú, de nagyon fontos témákat érintő csoportos foglalkozásokat az alsó tagozatosok esetében kreatív karácsonyfadísz-készítés követte. A saját készítésű díszeket haza is vihették a fiatalok. A délutáni program a nyolcadikosokat szólította meg, akik a lelkigyakorlatos foglalkozás után elvégezhették az adventi szentgyónásukat. A program a Fogadalmi templomban ünnepi szentmisével fejeződött be.